19. Kiermasz Pogranicza Kultur – Kapela Kasi Chodoń i Teatr Złoty Róg

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

19. Kiermasz Pogranicza Kultur – Kapela Kasi Chodoń i Teatr Złoty Róg

30 września, 2023 @ 16:00 - 17:00

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w dniach 21.09.-1.10.2023 r. na Małym Rynku w Krakowie, już po raz 19. zagości Kiermasz Pogranicza Kultur.

Kasia Chodoń– Kapela Kasi Chodoń grupa gra starodawne melodie zarówno z XIX w. zapisów, archiwów radiowych oraz badań terenowych Krakowa, jak i okolic. Poprzez akompaniament na tradycyjnych instrumentach ludowych takich jak heligonka, czy baraban oraz charakterystyczną technikę śpiewu białego, grupa przypomina piękno i różnorodność polskich pieśni ludowych. W repertuarze grupy znajdują się zarówno pieśni do tańca, przyśpiewki, ale też ballady oraz pieśni dziadowskie do zatrzymania się i zadumania nad ludzkim losem.

Teatr Złoty Róg – amatorski teatr mieszkańców i sympatyków folkloru Bronowic Małych i okolic. Działa przy Towarzystwie Przyjaciół Bronowic we współpracy z reżyserem Tadeuszem Łomnickim oraz folklorystką, instruktorką śpiewu i tańca Katarzyną Chodoń. Upowszechnia dawne, często zapomniane zwyczaje, np. oczepiny krakowskie, spacer “Na Bielany!” w Zielone Świątki, czy tradycyjne kolędowanie po Bronowicach. Współpracuje z Muzeum Krakowa, np. Korowód Weselny przy Osadzaniu chochoła. Większe widowiska: “Betlejem Polskie” wg. Lucjana Rydla w 2020, “Od Sobótki do Oczepin” wg. Katarzyny Chodoń w 2021, czy dramat “Niespodzianka” wg. Karola Roztworowskiego w 2022.

Szczegóły

Data:
30 września, 2023
Godzina:
16:00 - 17:00
Skip to content