Warsztat improwizacji muzycznej

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

Warsztat improwizacji muzycznej

7 października, 2023 @ 15:00 - 16:15

Czango 2023

Zapraszam do podróży w świat muzycznej improwizacji. Pływając po morzach muzyki czango będziemy eksplorowali własną kreatywność podczas ozdabiania melodii, dogrywania pomiędzy frazami, tworzenia drugich głosów, poszukiwania wariacji w melodii i akompaniamencie, aż do wyrażania własnych myśli poprzez muzykę. Poznamy podstawowe ćwiczenia pomagające rozwijać umiejętności improwizacji solowej i zespołowej.

Prowadzący:
Kazimierz Nitkiewicz — trębacz, reżyser dźwięku, wydawca. Absolwent wydziału Reżyserii Dźwięku Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, tworzący Warszawską Orkiestrę Sentymentalną. Jego serce należy do muzyki tradycyjnej z różnych stron świata, przede wszystkim z Polski, Karpat, Bałkanów oraz muzyki polskiej i zachodniej z okresu 1920-1940. Z zespołem Gęsty Kożuch Kurzu zdobył Grand Prix podczas konkursu Nowa Tradycja Polskiego Radia 2016. Współpracuje jako trębacz i realizator nagrań z artystami takimi jak Janusz Prusinowski, Tęgie Chłopy czy Karolina Lizer. W swoim dorobku ma również współpracę z Brodką, Tomaszem Stańko, Bum Bum Orkestar i Małą Orkiestrą Dancingową. 

Informacje praktyczne:

Weź ze sobą bidon na wodę do picia, my zapewnimy wodę z kranu. 

KUP bilety

Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu dostępnego tutaj>>

Liczba miejsc ograniczona

**Warsztat przeznaczony dla muzyków grających na dowolnych instrumentach na dowolnym poziomie zaawansowania.**

*** Utrzymywanie tradycji w życiu codziennym jest ważne – łączy narodowości. Dodatkowo obszary mieszane, takie jak ten zamieszkały przez Czangów i cały region Karpat pomagają nam zrozumieć człowieka i dają przykład jak żyć w pokoju i harmonii. W folklorze można znaleźć wszystko: każdy naród ma swoją historię wpisaną głęboko w dziedzictwo kulturowe. Chcemy wydobywać te bogactwa i wykorzystywać je do wzbogacania naszego życia, zdrowia i naszych serc – tłumaczą organizatorzy Festiwalu z Fundacji Aeris Futuro i kapeli Szépszerével.***

 

Szczegóły

Data:
7 października, 2023
Godzina:
15:00 - 16:15
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej
Skip to content