WARSZTATY SKRZYPCOWE [UA] Tradycyjna Muzyka Karpat Ukraińskich

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

WARSZTATY SKRZYPCOWE [UA] Tradycyjna Muzyka Karpat Ukraińskich

7 października, 2023 @ 18:00 - 19:30

Czango 2023

Do opanowania będą trzy utwory z różnych regionów ukraińskich Karpat: Bojkowszczyzny, Huculszczyzny i Bukowiny. Będą to rytualne melodie weselne, spełniające dawniej funkcje sakralne oraz znany huculski taniec „Arkan”.

Nauczyciel:

Serhij Ochrimczuk pochodzi z Krzywego Rogu w Ukrainie. Jest wybitnym skrzypkiem i śpiewakiem oraz rekonstruktorem folkloru. Członek m.in. legendarnej formacji Drevo oraz Chorea kozacka, wykonujących tradycyjne polifoniczne pieśni białym głosem. Kapela Serhija Ochrimczuka bada i wykonuje tradycyjną muzykę instrumentalną i polifoniczną z różnych regionów Ukrainy i Europy, na Festiwalu Czango (drugi raz z nami!) zaprezentuje melodie z południowego pogranicza polsko-ukraińskiego, m.in. bojkowskie i huculskie. 

Informacje praktyczne

Weź ze sobą bidon na wodę do picia, my zapewnimy wodę z kranu. 

Bilety [link]

Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu dostępnego tutaj [link]

Liczba miejsc ograniczona 

***Wymagany własny instrument i poziom znajomości grania na nim minimum średniozaawansowany. ***

*** Utrzymywanie tradycji w życiu codziennym jest ważne – łączy narodowości. Dodatkowo obszary mieszane, takie jak ten zamieszkały przez Czangów i cały region Karpat, pomagają nam zrozumieć człowieka i dają przykład jak żyć w pokoju i harmonii. W folklorze można znaleźć wszystko: każdy naród ma swoją historię wpisaną głęboko w dziedzictwo kulturowe. Chcemy wydobywać te bogactwa i wykorzystywać je do wzbogacania naszego życia, zdrowia i naszych serc – tłumaczą organizatorzy Festiwalu z Fundacji Aeris Futuro i kapeli Szépszerével.***

 

Szczegóły

Data:
7 października, 2023
Godzina:
18:00 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej
Skip to content