Tańce z Pogórza [PL] – warsztaty dla początkujących

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

Tańce z Pogórza [PL] – warsztaty dla początkujących

7 października, 2023 @ 16:30 - 17:45

Czango 2023

W programie nauka tańców z bogatego kulturowo pogranicza Polski i Ukrainy. Poznamy krakowiaki, polki, w tym polkę z nogi, sztajerki, kołomyjki, holubkę i taniec żydowski. 

Na warsztaty zapraszamy każdego, niezależnie od wieku i umiejętności tanecznych – najważniejsze są dobre buty, odpowiedni humor, nastawienie do zabawy i chęć obcowania ze wspólnotą tancerzy.

Prowadzenie: 

Paweł Iwan – kolędnik, śpiewak, tancerz i cymbalista. Urodzony w 1984 w Ustrzykach Dolnych, wychował się w Jarosławiu. Od 2014 roku, zainspirowany muzycznymi tradycjami rodzimego Podkarpacia, gra na cymbałach, tańczy i śpiewa w zespołach: Kapela z Innej Struny, Tadirindum, KBB, Pokrzyk, Kapela Ozimkowicza, Hajda Banda/Гайда Банда i C.K. Kapela, z którymi zdobywał m.in. wyróżnienia i nagrody w konkursach Nowa Tradycja i Stara Tradycja, występował na wielu festiwalach (m.in. Wszystkie Mazurki Świata, Rozstaje, Folkowisko, EtnoBaltica). Występuje również gościnnie z zespołami Iskierczanie (Dębica), Kapela Witka Brody, Kapela Serhija Ochrimczuka i Krajka/Крайка (Przemyśl). 

W 2022 ma Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie otrzymał II nagrodę (ex-aequo) w kategorii Para taneczna oraz wyróżnienie w kategorii Śpiewak i w kategorii Instrumentalista. W 2019, wraz z Anną Iwan, zdobył I miejsce w Konkursie Tańca podczas Taboru Lubelskiego w Żółkiewce.

Paweł Iwan poprowadzi także warsztat pieśni z Pogórza [link do wydarzenia] oraz wystąpi w koncercie „W kręgu kultury karpackiej’ [link do wydarzenia].

Informacje praktyczne:

Polecamy wziąć ze sobą wygodne buty i ubranie (również na zmianę) oraz bidon na wodę do picia, my zapewnimy wodę z kranu. 

Dla wszystkich chętnych

KUP bilety 

Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu dostępnego tutaj>>

Liczba miejsc ograniczona

*** Utrzymywanie tradycji w życiu codziennym jest ważne – łączy narodowości. Dodatkowo obszary mieszane, takie jak ten zamieszkały przez Czangów i cały region Karpat, pomagają nam zrozumieć człowieka i dają przykład jak żyć w pokoju i harmonii. W folklorze można znaleźć wszystko: każdy naród ma swoją historię wpisaną głęboko w dziedzictwo kulturowe. Chcemy wydobywać te bogactwa i wykorzystywać je do wzbogacania naszego życia, zdrowia i naszych serc – tłumaczą organizatorzy Festiwalu z Fundacji Aeris Futuro i kapeli Szépszerével.***

Szczegóły

Data:
7 października, 2023
Godzina:
16:30 - 17:45
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej
Skip to content