ETNOKRAKÓW/ROZSTAJE 2024

Czango na Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2024

W ramach festiwalu odbędą się m.in. warsztaty związane z kulturą Czango. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe zajęcia, które poprowadzą członkowie zespołu Szépszerével oraz Joanna Mieszkowicz.

  • Data: 05.07.2024
  • Godzina: 18:00-18:40
  • Gdzie: Łąka na Wesołej | ETNO dla małych i dużych
  • Temat: Na węgierską nutę – zabawy taneczne dla dzieci i dorosłych
  • Prowadzący: Zespół Szépszerével (Węgry) i Joanna Mieszkowicz

Szépszerével & Joanna Mieszkowicz to zespół, który wiernie odtwarza tradycje muzyczne regionu Siedmiogrodu (Erdély). Farkas Gyulai (skrzypce, gordon, śpiew) i Gergely Sámsondi (lutnia koboz, skrzypce, flety) to uczniowie wiejskich muzykantów, którzy propagują najstarsze formy muzyki ludowej, tradycyjne stroje instrumentów, melodie, skale muzyczne oraz tańce. Joanna Mieszkowicz, animatorka i propagatorka kultury Czango w Polsce, wspiera ich w prowadzeniu tańców, moderowaniu wydarzeń oraz tłumaczeniu.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki tańców na warsztatach, które pozwolą zanurzyć się w bogatej tradycji kultury Czango!

O festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2024

EtnoKraków/Rozstaje to międzynarodowy festiwal dedykowany muzyce etnicznej, tradycyjnej i world music, który odgrywa kluczową rolę w promocji muzyki tradycyjnej zarówno w Polsce, jak i w Europie. Od 1999 roku festiwal odbywa się nieprzerwanie, oferując uczestnikom muzykę z różnych zakątków świata. Podczas 25 edycji festiwalu, które miały miejsce w latach 1999-2023, publiczność miała okazję doświadczyć występów zespołów reprezentujących międzynarodową i polską scenę etno, world music oraz muzyki tradycyjnej.

26. edycja festiwalu EtnoKraków/Rozstaje odbędzie się w dniach 4–7 lipca 2024 roku.

EtnoKraków/Rozstaje to przestrzeń otwarta na wielokulturowość, forum prezentacji muzyki z różnych stron świata oraz możliwość popularyzacji polskich artystów na arenie międzynarodowej.

Nie przegap okazji do udziału w 26. edycji festiwalu EtnoKraków/Rozstaje w dniach 4–7 lipca 2024 roku. Do zobaczenia na festiwalu!

Podobne wpisy