Warsztaty Czango

Warsztaty tańca i potańcówka 23 maja w Krakowie

Zapraszamy we czwartek 23 maja od 19:00 na warsztaty i zabawę Czango z muzyką na żywo w zielonym centrum Krakowa.

Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć, wszystkie tańce będą na bieżąco objaśniane. Atutem tańców może być fakt, że większość to tańce w kręgu, zatem nie trzeba mieć partnera lub partnerki, a kroki są zazwyczaj proste, choć tempa bywają bardzo szybkie.

Muzyka tradycji węgierskich Czangów (Csángó) jest wyjątkowa – znajdziemy w niej melodie średniowieczne, cygańskie, żydowskie, bałkańskie, a nawet polskie.
Czangowie to węgierskojęzyczna grupa etniczna z rejonów Mołdawii i Gimeszu (Gyimes), które leżą po obu stronach Karpat Wschodnich, na terenie obecnej Rumunii, a kiedyś Królestwa Węgierskiego.

W programie nauka tańców dla początkujących (19:00-20:15), a następnie potańcówka z prowadzeniem tańców, także tych bardziej zaawansowanych.

Zagra duet Dąb w składzie:
* Farkas Gyulai – skrzypce
* Jakub Trojanek – lutnia koboz

Nauka tańców:
* Joanna Mieszkowicz
* Farkas Gyulai

Wymiana talentów:
Mile widziane każde wsparcie naszej oddolnej inicjatywy artystycznej z udziałem artysty z zagranicy – 50 zł za oba wydarzenia, 30 zł za pojedyncze, ale jeśli ktoś ma bardzo trudną sytuację albo inną propozycję wymiany to proszę pisać ????
Przyjmujemy tylko w naturze, czyli gotówka lub inne dary (w ub. roku były np. tortille).

Kontakt – joanna.mieszkowicz@gmail.com

Podobne wpisy