FAQ – najczęściej zadawane pytania


Tegoroczna edycja V Festiwal 10-13.10.2023 odbywa się w Toruniu i Gdańsku. Szczegółowe informacje znajdziesz w opisach poszczególnych wydarzeń.

Nie, staramy się minimalizować koszty, ale bez indywidualnego wsparcia nie moglibyśmy zrobić Festiwalu.

Artystom na ogół tak, prosimy o oznaczenie Festiwal Czango w Polsce. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie uczestnikowi, podejdź i zapytaj, czy się na to zgadza.

„Zajęcia dla każdego” są otwarte dla wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania. Natomiast sobotnia sesja jest skierowana do grupy zaawansowanej, co oznacza, że poziom trudności będzie wyższy, a uczestnicy będą się uczyć bardziej złożonych ruchów i kombinacji. Jeśli po piątkowych zajęciach poczujesz się pewnie, śmiało możesz dołączyć do sobotniej grupy zaawansowanej. Grupa zaawansowana jest przeznaczona dla osób, które mają już doświadczenie taneczne, czują się pewnie na parkiecie i potrafią szybko przyswajać bardziej skomplikowane choreografie. Jeśli uważasz, że spełniasz te kryteria, śmiało dołącz do grupy zaawansowanej. Z uwagi na poziom trudności tańców z Gimeszu w trakcie naszego krótkiego Festiwalu organizujemy zajęcia tylko dla osób dobrze czujących się w tańcu.

Zasadniczo każde warsztaty są unikalne i wprowadzają nowe elementy, jednak zdarza się, że pewne kroki mogą być powtórzone. Służy to ugruntowaniu zdobytych umiejętności i wzbogaceniu tańca o nowe ozdobniki. W przypadku, gdy na warsztatach spotkają się osoby o różnym poziomie zaawansowania, będą tworzone osobne kręgi dla początkujących oraz bardziej zaawansowanych uczestników, aby każdy mógł ćwiczyć na odpowiednim dla siebie poziomie.

Dla młodszych dzieci są oddzielne zajęcia taneczne, na których uczą się kroków. Nie angażuj maluchów w tańce w kręgu. Mogą one utworzyć oddzielny krąg lub bawić się i biegać bez zakłócania tańca.

Małe dzieci mogą uczestniczyć w wydarzeniach wraz z rodzicem lub opiekunem oraz brać udział w potańcówce. Starsze dzieci, powyżej 12 roku życia, a także młodsze z doświadczeniem tanecznym (nawet jeśli nie znają czango), mogą uczyć się tańców i śpiewów. Wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, zapraszamy na wspólną potańcówkę!

Dodatkowo, dla rodzin z dziećmi zaplanowane jest specjalne wydarzenie: „Polak Węgier dwa bratanki… i do tańca i skakanki”, które odbędzie się 12 października w godzinach 11:00 – 12:00. W trakcie tego spotkania uczestnicy wezmą udział w zabawach z ruchem i śpiewem inspirowanych tradycjami naszych pradziadków. Dowiemy się, co łączy Polaków i Węgrów oraz dlaczego ich przyjaźń trwa już ponad 1000 lat. Wydarzenie jest otwarte dla osób w każdym wieku i każdej narodowości, a podczas zabawy będziemy szukać wspólnych elementów w językach polskim i węgierskim.

Najłatwiej, tanio i ekologicznie – rowem i pieszo
Można wynająć miejski rower – Torvelo
Pociągiem – stacja Toruń Główny.
Komunikacja miejska – z dworca PKP z ul. Podgórskiej linie 11,12,13,14,131 oraz z ul. Kujawskie linia 27. Wysiadamy na przystanku Plac Rapackiego 02
Autem

W Śródmiejskiej Strefie Parkowania obejmującej Starówkę parkowanie płatne jest od poniedziałku do soboty od 8:00 do 18:00. Parkowanie w niedzielę jest bezpłatne. W pozostałych strefach A i B parkowanie jest płatne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. W sobotę i niedzielę parkowanie w tych strefach jest bezpłatne.

Więcej informacji https://visittorun.com/pl/transport/parkowanie 

Chcemy, aby nasz festiwal były dostępny dla każdego. Kombinat Kultury ma pewne bariery architektoniczne, jednak zachęcamy do kontaktu. Jeśli napotkasz trudności w uczestnictwie, daj nam znać a postaramy się znaleźć rozwiązanie.

W Toruniu nie brakuje miejsc noclegowych, ale najlepiej blisko i z bliskimi.

Niedrogie sprawdzone przez nas hostele to Orange (ze wspólnymi łazienkami), Green (pokoje z łazienkami). 

Dosłownie na wyciagnięcie ręki mieści się urokliwy gotycki Dwór Mieszczański, pozostałości zamku krzyżackiego! gdzie będzie możliwość przenocowania w warunkach wspólnotowych – w dużym pomieszczeniu z własnym materacem w atrakcyjnej cenie (20zł/doba). Zgłoszenia chęci noclegu kierujcie na adres czango@aerisfuturo.pl 

Otwartość na ludzi i wspólną zabawę.
Bidon, kubek na wodę, herbatkę, kawę.
Wygodne buty i ubrania do tańca. Warto mieć kilka koszul na zmianę. W czasie potańcówki, będzie gorąco! Więcej informacji o zasadach Domów Tańca w załączonej etykiecie.
Gotówkę (preferowana), kartę bankomatową. Będzie czynny bar w podziemiach, stoisko z płytami. Będzie możliwość zakupu instrumentów, m.in. rękodzielniczych fletów węgierskich z Siedmiogrodu (tylko gotówka).

Karnety warsztatowe obejmują 2 dowolne zajęcia w piątek i 3 dowolne zajęcia w sobotę. Po zakupie prosimy o przesłanie maila na adres czango@aerisfuturo.pl z informacją, które warsztaty wybierasz. Możliwe jest również zapisanie się na wybrane zajęcia na miejscu, w recepcji festiwalowej, gdzie będą dostępne listy uczestników.

Masz dodatkowe pytania?