Lídia Draskóczy
Od 1994 roku kolekcjonuje skrzypków z Mołdawii. Gra w zespołach muzyki klasycznej, dawnej i światowej. Uczy gry na skrzypcach i pisze chrześcijańskie hymny. Matka trójki dzieci. W uznaniu za swoją pracę otrzymała nagrodę OTP Táncház Award w 2014 roku oraz nagrodę Pest County Regional Príma Award w 2018 roku.
Pracę z mołdawską muzyką ludową rozpoczęła w zespole Zurgó. W ciągu ostatnich dziesięcioleci osobiście zbierała i studiowała z mołdawskimi skrzypkami, zanotowała i publikowała w publikacjach edukacyjnych wiele melodii Antala Gábora, Mártona Fehéra, Bogdana Toadera i Aurela Mandeche.
Dorastała w rodzinie poważnych muzyków i studiowała grę na altówce w Akademii Muzycznej. Grał na altówce w kilku orkiestrach klasycznych, a także w Corvina Consort, a później w zespołach muzyki dawnej Igriczek. Obecnie, oprócz zespołu Tázló, zajmuje się również muzyką cygańską w zespole Mokányos oraz muzyką improwizowaną w orkiestrze HolddalaNap.
Przez ponad 10 lat mieszkała w miejscowości Terény w powiecie Nógrád. Pisze pieśni chrześcijańskie, z których dwie zostały wydane przez chór Nur Te kórus (Chór Rodzinny Terény), rodzinę Lídii i przyjaciół muzyków. Obecnie uczy gry na skrzypcach klasycznych w Kispest.
Uczy mołdawskich skrzypiec głównie na letnich taborach, m.in. Serketánc.